f reaper
vrch home
ve spolupráci s:
07.06.2011

O seriálu

Prvních 20 let svého života se Sam divil, proč jsou na něj jeho rodiče tak mírní. Ať šlo o školu, sport nebo volbu zaměstnání, Samova matka a otec ho pokaždé nechali vybrat nejméně namáhavou variantu. Výsledkem je, že Sam vynechal vysokou školu, vzal místo bez vyhlídek v místním obchodu s domácími potřebami Work Bench a nyní tráví nekonečné hodiny hraním videoher. Všechno v jeho flákačském světě změnil den, kdy měl Sam 21. narozeniny a zjistil hříšný důvod, proč ho rodiče nechávali proplouvat životem: zaprodali jeho duši ďáblu dříve, než se vůbec narodil.

Ačkoliv se jeho provinění rodiče snaží vysvětlit okolnosti, které vedli k zatracení duše jejich syna, Sam nemůže stále pochopit co se mu děje.

Když se samotný Satan zastaví, aby osobně Samovi vysvětlil, že mu teď musí sloužit jako nájemný lovec, musí stopovat uprchlé duše a navracet je do Pekla, Sam odmítne přijmout svůj prapodivný osud. Poté, co zakusí jen zlomek Satanova hněvu, Sam nicméně dojde k závěru, že porušení smlouvy s ďáblem má velice ošklivé následky. Přesto je Sam uchvácen ďáblovým šarmem a naléháním, že je plný netknutého potenciálu.

Ozbrojen neustále se měnící řadou lapačů, počínaje mini-vysavačem Dirt Devil – Ďábel na špínu, na ulovení uprchlíků Sam zjišťuje, že jeho nová pracovní náplň je nebezpečná a strašidelná a to i s obrovskou pomocí jeho přátel a spolupracovníků Berta „Socka“ Wysockiho a Bena , společně se Sockovou ex-přítelkyní Josie. Sock je Samovým nejlepším kamarádem a spolu-flákačem po mnoho let a je první osobou, na kterou se Sam obrátí se svojí „ďábelskou“ záležitostí.

Věčný puberťák, který navštěvoval střední školu po 6 let, Sock je naprosto šťastný se svým životem a prací ve Work Bench, kde je osinou v zadnici zástupce ředitele Teda. Sock si myslí, že Samova novinka je naprosto úžasná a nadšeně pomáhá Samovi s pekelnými zakázkami. Ben naopak okamžitě pochopí vážnost Samovy situace. Vysokoškolský student a reverendův syn Ben se také přidá do party, ale ví, že jednání s ďáblem není žádná hra.

Sam ví, že bude mít spoustu práce s tím, aby utajil svojí novou totožnost před osobou, na které mu záleží nejvíc na celém světě: svojí chytrou a pěknou spolupracovnicí Andi. Zadržován svým nedostatkem sebedůvěry, Sam Andi miluje od nepanšti, i přes Sockovo neustále pobízení, aby ji někam pozval. Andi odjela na univerzitu, ale vrátila se ke svojí matce a svojí práci ve Work Bench, když zemřel její otec. Nyní se zasekla ve spolehlivé práci se spolehlivým Samovým přátelství.

Ačkoliv se jeho život změnil v podivný a strašidelný, je Sam překvapen, když zjistí, že se cítí dobře ohledně svého nově nalezeného „poselství“ – odstraňovat ze světa padouchy a vracet je tam, kam patří. Dříve, když se od Sama nic nečekalo se nikdy nemusel překonávat, aby něčeho dosáhl. Teď, se svými přáteli a věrným každý-týden-novým lapačem boku je Sam připraven postavit se čelem svému osudu jako Smrťák.

Validace validita